Integracja automatyki przemysłowej to proces, który jest coraz częściej przeprowadzany w przedsiębiorstwach, które zainwestowały w nowoczesne maszyny przemysłowe, linie przemysłowe oraz zautomatyzowane roboty. Pozwala on na usprawnienie procesów zachodzących w firmie oraz na wzrost jakości i szybkości produkcji towarów. Aby osiągnąć wysoki poziom automatyzacji i zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa, niezbędne jest zintegrowanie robotów przemysłowych z systemem informatycznym zakładu.

Na czym polega integracja robotów przemysłowych?

Integracja robota przemysłowego polega na jego połączeniu z głównym systemem produkcyjnym, którego częścią są również inne urządzenia peryferyjne, instalacje techniczne i linie produkcyjne. Dzięki połączeniu wielu elementów wykorzystywanych w zakładzie, łatwiej można zarządzać produkcją, a urządzenia działają zgodnie i efektywnie. Przeprowadzenie integracji najlepiej zlecić doświadczonej firmie, która ma dostęp do najnowszych technologii i po wywiadzie z Klientem przygotuje system dostosowany do konkretnego procesu produkcyjnego i specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Integrator zadba o bezawaryjną i efektywną pracę wszystkich komponentów i systemu w zakładzie.

Dlaczego warto wykonać integrację?

Integracja automatyki przemysłowej pozwala osiągnąć maksymalną wydajność produkcyjną. Ułatwia też identyfikację miejsca awarii w razie wystąpienia nieplanowanego przestoju. Dzięki dostępowi do danych dotyczących różnych urządzeń, w tym robotów przemysłowych, łatwiej jest wprowadzić zmiany w procesie i udoskonalać go. Dopasowana do specyfiki przedsiębiorstwa i właściwie przeprowadzona integracja pozwala na znacznie usprawnienie procesów zachodzących w firmie. Skutkuje zminimalizowaniem kosztów produkcji, a co za tym idzie zwiększeniem jej przychodów.