"Kości zostały rzucone!"

Po miesiącach wytężonych prac projektowych, budowy, prób, testów - rozpoczynamy instalację linii do produkcji butli gazowych u jednego z naszych kluczowych Klienów Chemet GLI (Bischwiller - Francja). W międzyczasie nasi inżynierowie wraz z geodetami wytrasowali w miejscu posadowienia położenie wszystkich części składowych linii.

W drogę wyruszyły pierwsze transporty które będą trwały przez najbliższe cztery tygodnie. Ekipy montażowe również dotarły już do Bischwiller.

Niezwykłe przedsięwzięcie logistyczne, a wszystko po to aby z końcem sierpnia linia mogła wejść w cykl produkcyjny wraz z resztą fabryki po letniej przerwie technicznej. Ta unikatowa i pierwsza tego rodzaju na świecie w pełni zautomatyzowana linia do spawania butli gazowych to świadoma decyzja inwestora Chemet S.A.

Linia będzie w stanie wyprodukować 1 500 000 szt butli rocznie w niewyobrażalnie krótkim czasie jednostkowym - czas produkcji 1 butli wynosi tylko 12s.

Dodatkowo instalacja jest w stanie obsłużyć praktycznie cały asortyment produkcyjny (24 referencje) i przezbroić się w pełni automatycznie w czasie krótszym niż 5 minut.

Proces będzie się rozpoczynał od pobrania komponentów, które następnie będą identyfikowane, poprawnie orientowane i spawane, a kończył kontrolą jakości.

Do budowy zastosowano 32 roboty Fanuc:
Arc Mate 100iD – 13szt,
M-20iD – 6szt,
R-100iA – 11,
R-2000iD – 2szt,

19 źródeł spawalniczych FRONIUS:
TPSi 500 i TPS 5000 CMT TWIN,
oraz ponad 80 systemów wysp zaworowych METAL WORK: EB80.

Zastosowany protokół komunikacyjny Ethernet PowerLink pozwolił na pełną integrację ze sterowaniem B&R Automation i dodatkowo ułatwił wdrożenie standardu I4.0 oraz PM (Preventive Maintenance).

Instalacja oparta na scanerach 2D i 3D LMI, wizyjnych systemach śledzenia spoin Scansonic ABICOR BINZEL, napędach NORD Polska, chwytakach Schunk Polska, zamkach bezpieczeństwa Euchner Polska, kurtynach bezpieczeństwa Banner, sensoryce Wenglor, aparaturze sygnalizacyjnej, sieciowej oraz rozwiązaniach chmurowych TURCK Polska.

CDN….